Policia në Stamboll ka arrestuar sot tetë persona të dyshuar për lidhje me sulmin në një klub nate në natën e Vitit të Ri.

Gjatë këtij sulmi u vranë  39 persona dhe u plagosën 69 të tjerë.

Sulmuesi është ende në kërkim, raporton agjencia e lajmeve “AFP” .

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here