Everton, Burnley dhe  Newcastle United po shpresojnë që të nënshkruajnë me sulmuesin e Nice, Alassane Plea, raporton Calciomercato.com

25 vjeçari ka impresionuar për klubin nga Ligue 1, duke shënuar 17 gola në të gjitha garat gjatë këtij stinori.

Kontrata e Pleas me skuadrën franceze skadon në verën e vitit 2021, andaj mbetet të shihet nëse do t’i shkojë deri në fund kësaj kontrate.