Agjenti i Cristiano Ronaldo, Jorge Mendes i ka treguar Real Madrid se sulmuesi ka oferta nga disa klube prej Premier League.

Sulmuesi portugez është kthyer papritmas në një sagë në tregun e transferimeve pas akuzave në Spanjë se i është shmangur pagesës së taksave prej 14.7 milionë euro nga viti 2011 deri më 2014 .

Klauzola liruese e Ronaldos nga Real Madrid sillet rreth një miliard euro por që thuhet se edhe një çmim më u ulët është i diskutueshëm.

Dhe për ta blerë atë do të munden vetëm disa klube. Ofertë për të thuhet se mund të bëjë Manchester United.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here