Një ankand i veçantë u zhvillua së fundmi në Greqi, me emra të njohur të sportit. Shumë prej tyre shitën sende personale, fanella, veshje sportive, për t’i ardhur në ndihmë vogëlushit 13¬ vjeçar nga Shqipëria, që vuante nga tumori në kokë.

Pavarësisht përpjekjeve, Orest Muço nuk arriti dot të mbijetonte pas një beteje të gjatë me tumorin në kokë. Oresti,13 vjeç, që luante me skuadrën e Apolon Kalamaria, ishte talent në futboll, dhe shihej në Greqi si një nga zërat premtues në këtë sport.

tal

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here