Claire Heald nga BBC pas zjarrit në Londër, ka thënë: “10 kate të larta të kullës janë akoma të ndezura”.

“Tymi i pistë është duke u ngritur në qiellin e Londrës”.

“Policia dhe shërbimet emergjente kanë mbyllur zonën dhe njerëzit janë duke qëndruar në rrugë duke parë zjarrin”.

“Disa janë nisur për në punë. Disa janë ende të veshur me pizhame”.

“Helikopteri është lartë dhe zjarrfikësit po shkojnë drejt nga ndërtesa e djegur”.

Një zjarr i madh ka kapluar në orët e mesnatës ndërtesën Grenfell, duke lënë të plagosur rreth 30 njerëz. Nuk dihet ende shkaku i këtij zjarri, por policia dhe të gjitha ekipet emergjente janë në vendin e ngjarjes.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here