Ylli i West Ham United, Felipe Anderson, po konsiderohet për transferim nga finalisti i Ligës së Kampionëve, Liverpool, pohon Daily Mail.

Të Kuqtë pritet që ta transferojnë një organizator të ri të lojës këtë verë, andaj braziliani është “kapur” nga radari i tyre.

26 vjecari u transferua te klubi londinez nga Lazio më 2018, dhe ka treguar paraqitje të mira udke shënuar 10 gola nga 40 paraqitje.