“Arena Kombëtare” është inaguruar dhe në fushën e tij është regjistruar edhe fitorja e parë. Vllaznia në futboll për femra ka marrë një fitore komode, 2-0 përballë Apolonisë.

Shkodranet ishin dominuese gjatë gjithë takimit. Por, pavarësisht kësaj, golat u shënuan në çerek orëshin e fundit, me Bajraktarin dhe Lufon që realizuan golat e fitores.

Pas kësaj fitoreje, Vllaznia kryeson Kategorinë Superiore për femra me 15 pikë.