Stay connected

Trending News

LAJME

LDK e Vetëvendosje afrohen në Prishtinë (VIDEO) 

Zhvillimet e fundit në nivelin qëndror në relacionet mes Vetëvendosjes e LDK-së, duket se kanë ndikuar edhe në raportet e asembleistëve komunal në kryeqytet. Ata po e kursejnë njërin tjetrin nga akuza të ndryshme që dikur i karakterizonin, njofton Klan Kosova. Kronikë e Arbëresha Fazliu.

LAJME

Përfundon takimi VV – LDK me Ambasadorët 

Ka përfunduar takimi disaorësh mes palës ndërkombëtare dhe palës së subjekteve negociatore për koalicion LVV e LDK. Me kërkesë të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ambasadorët e shteteve të QUINT-it morën pjesë në takimin me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njofton…

LAJME

Vazhdon takimi VV-LDK me Ambasadorët 

Takimi disaorësh mes palës së diplomacisë ndërkombëtare dhe palës së subjekteve negociatore për koalicion LVV e LDK, është ende duke vazhduar. Ky takim mes të dyja palëve po mbahet në katin e dytë të Parlamentit të Kosovës. Ambasadorët e shteteve të QUINT-it në takimin e…