Stay connected

Trending News

LAJME

Tre vjet burgim për tentim vrasje ndaj prizrenasit 

Gjykata Themelore e Prizrenit ka dënuar me tre vjet burgim të akuzuarin E.R. nga Prizreni për veprën penale “Vrasje në tentativë” dhe “Posedim të paautorizuar të armëve”. Nga i akuzuari është konfiskuar një pistoletë e llojit “Petro Beretta”e kalibrit 7.65, 1 një pushkë automatike AK-47,…

LAJME

Marshohet kundër ndryshimeve klimatike 

Sot në Prishtinë është mbajtur marshi protestues kundër ndryshimeve klimatike i organizuar në bashkëpunim nga organizata joqeveritare Gaia dhe Termokiss. Marshi ka nisur nga sheshi “Skënderbeu” dhe ka përfunduar para Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Njëri nga organizatorët, Granit Gashi nga Gaia, ka treguar…