Stay connected

Trending News

SPORT

Pogba parapëlqen Realin para Juves 

Paul Pogba është ende duke shikuar mundësinë e largimit nga Manchester United. Sipas L’Equipe, francezi favorizon kalimin në Real Madrid, transmeton Klan Kosova. Rikthimi në Juventus është shqyrtuar për fituesin e Kupës së Botës, por që ai parapëlqen prapë një aventurë të re nga Spanjë.

LAJME

49 aktakuza për 24 orë 

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur 49 aktakuza kundër 54 personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar për 48 orë 11 persona, si dhe janë bërë 3 kërkesa për…

LAJME

Bajqinovci: Koha e qeverive teknike ka kaluar 

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se populli në zgjedhjet e fundit ka hedhur votën për ndryshim të situatës nga ç’ka qenë. “Koha e qeverive kalimtare dhe teknike ka kaluar, populli ka votuar për ndryshim e jo për qeveri kalimtare ose…

LAJME

BQK ua heq licencimin Monegos dhe IuteCredit Kosova 

Banka Qendrore e Kosovës ka marrë vendim që t’ua revokojë regjistrimin institucioneve mikrofinanciare, “IuteCredit Kosova” dhe “Monego”. Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti, në konferencë të jashtëzakonshme ka thënë se ky vendim është marrë pasi që dy institucionet kanë devijuar nga plani i të tyre të…