LAJME

Matoshi bën thirrje për pastrimin e Kosovës 

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi në prag të aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”, u ka bërë thirrje qytetarëve të vendit, institucioneve , bashkësive fetare, subjekteve politike, FSK-së, KFOR-it, shoqërisë civile dhe mediave, t’i bashkëngjiten aksionit nacional i cili fillon…

LAJME

Info Magazine: Aktakuza për rastin e veteranëve 

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër 12 të pandehurve për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”. Pikërisht për këtë do të diskutohet në studion e Info Magazine të Klan Kosovës me Xhevdet Qeriqin,…

LAJME

Parashikimi i motit për fundjavë 

Mot i ngjashëm sikurse sot në Kosovë do të mbajë edhe përgjatë dy ditëve të kësaj fundjave. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në perëndim dhe jugperëndim të vendit ka mundësi të vogla që të ketë zhvillim të vranësirave  dhe riga të izoluara shiu….

TEKNOLOGJI

Si të krijoni një grup bisede në Snapchat 

Nëse dëshironi të nisni një bisedë në grup me miqtë tuaj, nuk keni pak opsione. Ka shumë aplikacione të shkëlqyera për mesazhe, secili prej të cilëve ka karakteristika të ndryshme dhe do t’u përshtaten llojeve të ndryshme të përdoruesve. Sa më pak aplikacione që përdorni,…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020