TEKNOLOGJI

Gjithçka duhet të dini për direktivën e re të të drejtave të autorit në Evropë 

Dje, Parlamenti Evropian miratoi ndryshime në Direktivën kontradiktore të të drejtave të autorit, një pjesë e legjislacionit që synon të përditësojë të drejtën e autorit për moshën e internetit. Kritikët thanë se votimi lajmëroi vdekjen e internetit, ndërsa mbështetësit u përgëzuan për mbështetjen e artistëve….

LAJME

Vlorë, sekuestrohen 50 kg hashash 

Policia e Vlorës ka sekuestruar 50 kg hashash në lagjen “Partizani” të këtij qyteti, pranë spitalit. Në një banesë trei katëshe janë gjetur armë dhe drogë, ndërkohë që është shoqëruar një person. Burime nga Policia e Vlorës thonë se janë gjetur rreth 50 kg kanabis,…

LAJME

Sekretari amerikan i mbrojtjes vizitë në Shkup 

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis do të vizitojë Maqedoninë javën e ardhshme për të shprehur mbështetjen e SHBA-së për referendumin e 30 shtatorit për marrëveshjen me Greqinë për ndryshimin e emrit, bëri të ditur qeveria maqedonase. Komuniteti ndërkombëtar ka vendosur miratimin e kësaj marrëveshjeje…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020