SPORT

Vinicius shpreson të luajë ndaj Athletic 

Talenti i ri i Real Madrid, Vinicius Junior pas mundësisë të stërvitjes me ekipin e parë që i ka dhënë pauza ndërkombëtare, është duke shpresuar që të bindë Julen Lopoteguit t’i japë mundësinë ta tregojë veten. Këtë shans ai shpreson ta ketë këtë vikend në…

LAJME

Vazhdon seanca (VIDEO) 

Është duke vazhduar seanca e ndërprerë të enjten në mungesë të kuorumit. Edhe sot në seancë po marrin pjesë një numër i vogël deputetësh, njofton Klan Kosova. http://www.kuvendikosoves.org/?cid=1,1029

LAJME

Prokuroria e Ferizajt e hapur për qytetarët 

Prokuroria Themelore në Ferizaj, po vazhdon të mbajë takime të hapura me qytetarë, çdo të premte prej orës 10:00 -12:00. Në komunikatën e kësaj Prokurorie thuhet se të gjithë ata që shprehin interesim mund të takohen dhe të bisedojnë me Kryeprokurorin e kësaj prokurorie, Shukri Jashari….

LAJME

4500 pacientë brenda ditës në QKMF 

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë në ditë kryejnë vizita 4500 pacientë. Kështu ka bërë të ditur Drejtori i Shëndetësisë për Komunën e Prishtinës, Arben Vitia duke iu referuar raportit gjashtë mujor. Ai ka shkruar se ka pasur rritje të përqindjes së shërbimeve…

LAJME

Për tre vjetë 19 të zhdukur në Vlorë 

19 është numri i personave të cilët rezultojnë të zhdukur në tre vjetët e fundit në qytetin e Vlorës. Denoncimet e e familjarëve kanë bërë që policia të nisë hetimet të cilat deri tash nuk kanë sjellur rezultate, raporton Lapsi.al, përcjell Klan Kosova. Grupi hetimor…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020