SPORT

Gervinho kthehet në Itali 

Gervinho është afër që të kthehet në Itali, pasi që duket se është marrë vesh me Parmën, sipas Gazzetta dello Sport. Përfaqësuesi i Bregut të Fildishtë u pajtua t’i bashkohej klubit të rikthyer në Serie A, si transfer i lirë, ku do të përfitojë një…

LAJME

Ferizaj, protestohet kundër dhunës ndaj grave 

Kolektivi i aktivistëve dhe organizatave joqeveritare në Ferizaj, kanë protestuar kundër dhunës ndaj vajzave dhe grave, njofton Klan Kosova. Kjo protestë është vazhdimësi e organizimit të protestave në Gjakovë dhe Prishtinë, si kundërpërgjigje ndaj neglizhencës dhe mosllagaridhënies së institucioneve për këto raste. Në protestë është…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020