LAJME

“Pacolli do të trajtohej si Gjuriq” 

“Çdo përpjekje e Behgjet Pacollit për të ardhur në Novi Pazar do të ishte e paligjshme dhe dihet se si veprohet me ata që kalojnë ilegalisht territorin e një vendi të njohur ndërkombëtarisht dhe sovran siç është Serbia”, deklaroi ministri serb i Mbrojtjes, Aleksander Vulin….

SPORT

Bonucci do të largohet nga Milani 

Rino Gattuso mund të humbasë kapitenin e tij. Oferta e PSG për Bonuccin prej 35 milionë eurosh do të vijë së shpejti. Milani kërkon 40 milionë euro, që do të thotë se diferenca nuk është një pengesë e pakapërcyeshme. Mbrojtësi dëshiron të dijë planet e…

LAJME

Të bërit biznes në Kosovë promovohet në Iowa 

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, gjatë një vizite zyrtare në Iowa të Shteteve të Bashkuara, promovoi mundësitë për investime në Kosovë. Drejtori Ekzekutiv i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka tha se pavarësisht se Kosova është shtet i ri, ajo ka shënuar përparim të…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020