TEKNOLOGJI

Snapchat shpreson me Spectacles 2.0 

Syzet e para të Snap debutuan në 2016-ën dhe shiteshin vetëm përmes makinerive shitëse. Kjo ka për të ndryshuar me Spectacles 2.0 të cilat mund të blihen direkt nga uebsajti i Snapchat. Syzet e reja vinë në tre ngjyra: zezë, kuqe dhe blu. Përmirësimet e…

LAJME

Hoxha emërohet Koordinatore kombëtare për IPA 

Pas propozimit, në kabinetin qeveritar, është aprovuar propozimi që Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha të emërohet Koordinatore kombëtare për IPA dhe donacione të tjera që vijnë në Kosovë. Ministrja e Integrimit, në cilësinë e Koordinatores Nacionale, do të angazhohet për koordinimin e prioriteteve dhe…

SPORT

Lamtumirë, kapiten! 

Sot në ora 13:30, kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta, pritet të njoftojë për largimin e tij nga klubi i tij i vetëm. Ai do të largohet pas 22 vjetësh te katalunasit, ku 16 prej tyre i kaloi në ekiin e parë, dhe do t’i japë…

SPORT

Gjakova prek çerekfinalen e Evropianit 

Akil Gjakova ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Evropian që po mbahet në Tel Aviv të Izarelit, përcjell Klan Kosova. Në ndeshjen e tij të dytë, ai mposhti përmes Ëaza-rit, xhudistin rus, Uali Kurzhev. Ndërkaq, në çerekfinale, Gjakova ka punë me Hidayet Hedarov nga Azerbejxhani.

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020