SPORT

Torino e Milan ndahen në paqe 

Torino dhe Milan kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të të Serie A. Fillimisht Torino nuk arriti ta sigurojë epërsinë në minutën e katërt kur Andrea Belotti goditi shtyllën nga penaltia. Megjithatë, Milan u përgjigj me gol pesë minuta më vonë…

SPORT

United me fitore ndaj Bournemouth 

Manchester United ka shënuar fitore ndaj Bournemouth me rezultat 0:2 në kuadër të javës së 35-të të Premier Ligës. Chris Smalling në minutën e 28-të dhe Romelu Lukaku në të 70-tën shënuan për t’ia siguruar tri pikë Djajve të Kuq. Pas kësaj fitore, United radhitet…

SPORT

Napoli i afrohet Juves para derbit 

Napoli ka shënuar fitore ndaj Udineses me rezultat 4:2 në xhiron e 33-të të Serie A, duke i ruajtur shpresat për titull. Napolitanët po humbnin 0:1 pas golit të Jakub Janktos në minutën e 41-të, kur Lorenzo Insigne barazoi në minutën e dytë të lojës…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020