Balotelli ka qenë i lidhur me një kthim në Itali, tek Juventus, që po ashtu ka shprehur interesim, por ambienti milanez do të ishte më familjar për të

Inter dhe Milan janë duke synuar ta kthejnë në radhët e tyre sulmuesin Mario Balotelli gjatë afatit kalimtar të verës.

Ai ka shkëlqyer tek Nice edhe këtë edicion, duke tundur qenë figura kyçe e Nice dhe motori i ecjes përpara.

Megjithatë, qëndrimi i italianit në Ligue 1 nuk ka qenë gjithaq i qetë, pasi javnë e shkuar u ndëshkua me karton të verdhë, pasi iu ankua gjyqtarit për thirrjet racistë në drejtim të tij.