Asi francez që pritet të largohet gjatë veërs nga Santiago Bernabeu po përcillet me kujdes nga katër skuadra të mëdha nga Ligue 1

Sulmuesi francez, Karim Benzema, është në radarin e katër skuadrave nga Ligue 1, pasi përflitet se mund të jetë në shitje gjatë verës.

Olimpique Lyon, PSG, Marseille dhe Monaco janë duke e përcjellë 30-vjeçarin, ndërsa raportohet se edhe ai nuk do të ishte kundër kësi lëvizje.

Benzema ka qenë në thumb të kritikave të shtypit spanjoll dhe tifozëve të Real Madrid, për shkak të paraqitjeve jo të mira këtë edicion.