Stay connected

Trending News

LAJME

Makina del nga rruga, humb jetën shoferi 

Një 37-vjeçar ka vdekur këtë të shtunë në një aksident automobilistik. Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë kryqëzimit të fshatit Rëmbec. Viktima është një 37-vjeçar me iniciale M.B., banues në fshatin Orman. Ai udhëtonte me një makinë Benz, kur humbi kontrollin e mjetit duke…

LAJME

Ky është moti për nesër 

Në Kosovë nesër do të mbajë mot kryesisht i qetë, transmeton Klan Kosova. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë  nga drejtimi i juglindjes, e lehtë…

LAJME

KGJK shqyrton punën njëvjeçare (VIDEO) 

Hyrja në fuqi e Kodit të ri penal e ndryshimet e Kodit të Procedurës penale, janë vetëm disa nga ndryshimet që u bënë në gjyqësorin kosovar gjatë këtij viti. Për gjithë këto gjyqtarë e prokurorë patën mundësi të diskutojnë të shtunën ku u bënë bashkë…

LAJME

“Eureka” teston nxënësit (VIDEO) 

Disa nxënës të klasave të nënta sot iu nënshtruan një testi të inteligjencës. Ky është viti i shtatë që organizohet diçka e tillë, dhe organizatorët, nga një kolegj privat, thonë se do të japin edhe shpërblime për më të mirët. Kronikë e gazetarit Flamur Gajtani….