Stay connected

Trending News

SPORT

Pogba parapëlqen Realin para Juves 

Paul Pogba është ende duke shikuar mundësinë e largimit nga Manchester United. Sipas L’Equipe, francezi favorizon kalimin në Real Madrid, transmeton Klan Kosova. Rikthimi në Juventus është shqyrtuar për fituesin e Kupës së Botës, por që ai parapëlqen prapë një aventurë të re nga Spanjë.

SPORT

Sancho nuk e ka ndërmend të largohet nga Dortmund 

Kohëve të fundit është raportuar se mesfushori Jadon Sancho do t’i bashkohet ndonjërës prej skuadrave angleze, Chelsea apo Liverpool. Thuhej se futbollisti anglez është i pakënaqur në klubin gjerman dhe për këtë arsye ai do të kthehet në Angli gjatë muajit janar, shkruan Goal, transmeton…

SPORT

KF Vëllaznimi reagon ndaj vendimit të FFK-së 

Klubi i Futbollit “Vëllaznimi” ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit të Garave të FFK-së,  pasi kjo ky i fundit ka nisur procedura disiplinore ndaj klubit. Përmes një shkrimi në Facebook, ky klub ka akuzuar gjyqtarët si dhe vëzhguesit për mos raportim të drejtë të rastit…