Stay connected

Trending News

SPORT

Rusi-Arabi Saudite, formacionet e mundshme 

Nikoqirja e Kampionatit Botëror, Rusia, sot hap garën me përballjen ndaj Arabisë Saudite. Rusia dhe Arabia Saudite nuk janë ndeshur më parë mes vete, por në takimin e parë janë rusët që konsiderohen favoritë. Më poshtë keni formacionet e mundshme të të dy përfaqësueseve në…

SPORT

Rashford mungon në stërvitje për Anglinë 

Marcus Rashford prapë ka munguar në stërvitjet e Anglisë para ndeshjes së parë të këtij Kampionati Botëror, që Anglia e zhvillon ndaj Tunizisë. Talenti i United ka pësuar një goditje në gju, por kampi i Anglisë thotë që lëndimi nuk është shqetësim i madh. Sidoqoftë,…

SPORT

City nis mbrojtjen e titullit te Arsenali 

Kampioni i Anglisë, Manchester City, do ta nisë mbrojtjen e titullit te Arsenali në vikendin e 11 dhe 12 gushtit. Kjo do të jetë ndeshja e parë në Premier Ligë e Arsenalit, pa Arsene Wenger-in në krye, pas 22 vjetësh. Ndërkaq, nënkampionet anglezë, Djajtë e…

SPORT

Ajax cakton çmimin e De Ligt dhe De Jong 

Ajax e ka caktuar çmimin e dy futbollistëve që po kërkohen nga Barcelona, Matthijs de Ligt dhe Frenkie De Jong, sipas Mundo Deportivo. De Ligt është njëri ndër mbrojtësit më të kërkuar në Evropë, dhe do të kushtojë 60 milionë euro. Në anën tjetër, mesfushori…

SPORT

Real ka arritur marrëveshje me Alisson 

Gjiganti spanjoll raportohet të ketë arritur akord me portierin brazilian, ndërsa tani ka mbetur që marrëveshja të arrihet edhe me skuadrën italiane Real Madrid ka arritur marrëveshje në parim me portierin e Roma, Alisson, ndërsa pritet që akordi të arrihet edhe me Roma. Brazilaini është…

SPORT

Disa fakte dhe statistika për Botërorin 

Kampionati Botëror “Rusia 2018” nis sot në ora 17:00, me ndeshjen hapëse mes nikoqirit, Rusisë, dhe Arabisë Saudite. Kjo është hera e 21-të që mbahet kompeticioni më i ndjekur në histortinë e sporteve. Në 20 herët e kaluara kanë triumfuar vetëm tetë kombëtare: Brazili pesë…