SPORT

Iker, një mijë paraqitje profesionale 

Portieri spanjoll, Iker Casillas, ka zhvilluar ndeshjen e tij të njëmijtë në futbollin profesional. Ai e arriti këtë shifër në ndeshjen që klubi i tij aktual, Porto, e zhvilloi ndaj Belenenses në kuadër të ligës portugeze. Prej këtyre lojëve, 725 i zhvilloi në fanellën e…

SPORT

Allegri lë Juventusin për Chelsean 

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është gati që ta lë Juventusin dhe ta zëvendësojë Antonio Conte-n te Chelsea, pohon The Sub. Katër herë kampioni i Serie A e ka konfirmuar që do të shkojë në një shtet tjetër që ta gjejë punën e re, ndërsa…

SPORT

Everton sytë kah Kanon 

Everton është futur në garë për transferimin e Wilfried Kanon nga ADO Den Haag, thotë The Sun. 24 vjeçari nga Bregu i Fildishtë është futbollist i rregullt në Eredivisie, dhe ka tërhequr vëmendjen e klubeve spanjolle si Villareal, Real Betis dhe Eibar. Sidoqoftë, klubi nga…

SPORT

Djajtë e Kuq gati 200 milionë euro për Salah 

Manchester United është gati që ta bëjë një super-ofertë për Mohamed Salah, raporton Don Balon. Trajneri i Djajve të Kuq, Jose Mourinho, është i interesuar në shërbimet e lojtarit të cilin e kishte transferuar në “Stamfrod Bridge” sa ishte trajneri i Chelseas. Përpos klubit anglez,…

SPORT

Salah i qet kushte Real Madridit 

Mohamed Salah prej kalimit në verën e kaluar në Liverpool, është duke shkëlqyer në Anfiled. Forma e tij e mirë ka bërë egjiptiani të bëhet ndër më të kërkuarit. Është kampioni i Evropës, Real Madrid, që është pretendenti më i madh që synon ta blejë…

SPORT

Klubi anglez shkarkon trajnerin 

West Bromwich Albion ka ndarë rrugët me trajnerin, Alan Pardew, pas tetë humbjeve radhazi, njofton Klan Kosova. 56 vjeçari ishte emëruar trajner me 29 nëntor, pasi Albionët larguan Tony Pulis, i cili kishte 10 ndeshje në Premier Ligë pa fitore. Humbja 2-1 në shtëpi kundër…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020