SPORT

Fekir pret ofertat nga Barcelona dhe Reali 

16:10, 5 Maj 2020 Futbollisti francez, Nabil Fekir, synon që ta shmangë Arsenalin dhe të presë ndonjë ofertë nga Barcelona dhe Real Madridi, raporton AS. Përfaqësuesi i Francës është lidhur që një kohë të gjatë me një kalim në Angli, ndonëse nuk ka një vit…

SPORT

Rashica del negativ në testin për Covid-19 

14:42, 5 Maj 2020 Skuadra e futbollistit kosovar Milot Rashica, Werder Bremen i është nënshtruar sot rezultateve të koronavirusit për herë të dytë. Lajm i mirë është se të gjithë kanë rezultuar të jenë negativ. Skuadra gjermane ka dhënë njoftimin dhe e ka publikuar më…

SPORT

SHGSK merr pjesë në mbledhjen online të AIPS 

21:06, 4 Maj 2020 Asosacioni botëror i gazetarëve sportiv (AIPS) ka zhvilluar mbledhjen me anëtarët e shoqatës europiane, (AIPS EUROPE) ku morën pjesë rreth 30 shtete nga kontinenti i vjetër. Nënkryetari i SHGSK’së dhe gazetari i Klan Kosova, Jon Ajeti e përfaqësoi Kosovën në këtë…

SPORT

Neymar refuzon ofertë 100 milionëshe 

14:03, 4 Maj 2020 Neymar e ka refuzuar një ofertë prej 100 milionë eurosh nga skuadra Paris Saint-Germain. Sipas Mundo Deportivo, kjo ofertë është refuzuar nga ylli brazilian pasi ai synon që të rikthehet në Barcelona, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova. Futbollisti  28 është i…

SPORT

Conte e dëshiron Pogban në Inter 

10:12, 4 Maj 2020 Një tjetër klub nga Seria A është i interesuar në shërbimet e mesfushorit francez Paul Pogba. Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi është i gatshëm që t’i hyjë garës për ta siguruar nënshkrimin e mesfushorit të Manchester United, shkruan Goal, transmeton…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020