SPORT

PSG shpallet kampion i Ligue 1 

14:17, 30 Prill 2020 Federata e Futbollit të Francës ka njoftuar në fillim të javës se sezoni 2019-2020 është pezulluar. Tash sipas L’Equipe, Paris Saint-Germain është shpallur sot kampion, pasi që ka qenë duke prirë me 12 pikë para Marseille, transmeton Klan Kosova. Kjo nënkupton…

SPORT

Vdes ish-futbollisti i Anglisë 

22:41, 29 Prill 2020 Ish-futbollisti i Anglisë, Trevor Cherry, ka vdekur në moshën 72-vjeçare. Cherry e filloi karrierën e tij në klubin e vendlindjes, Huddersfield, i bëri gati 500 paraqitje për ekipin legjendar të Leeds në vitet 1970-ta dhe e përfaqësoi vendin e vet Anglinë…

SPORT

Zyrtare: Anulohet liga franceze 

17:11, 28 Prill 2020 Qeveria franceze ka vendosur që nuk do të ketë asnjë aktivitet sportiv deri në muajin shtator. Këtë e bëri të ditur kryeministri Edouard Philippe përmes një fjalimi të tij para Asamblesë Kombëtare gjatë ditës së sotme se nuk do të ketë…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020