Kampioni anglez, Manchester City, pritet të bëjë ofertë prej 95 milionë eurosh për Kalidou Ë-në, sipas Gazzetta dello Sport.

Transferimet potenciale të James Rodriguez dhe Hirving Lozanos mund ta detyrojnë Napolin që ta shesë qendërmbrojtësin e vet të vlefshëm.

Për më tepër, raportohet që senegalezi është i interesuar që të punojë nën urdhrat e Pep Guardiolës.