Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim zyrtar me Kryeministrin e Francës, Emmanuell Macron.

Macron realizoi pritje të ngrohtë me nderime të larta shtetërore për Ramën saktësisht në Pallatin Elysee, njofton Klan Kosova.

Vizitën e tij e konfirmoi dhe vet kryeministri shqiptar përmes llogarisë së tij zyrtare në facebook, ndërsa ndau dhe momente të arritjes së tij në pallatin francez.