Pep Guardiola pohon ta ketë ditur se Manchester United do të shpallej kampion i Anglisë pas fitores ndaj Chelseas në shtator.

“Mendoj që fitorja në Stamford Bridge na dha besimin që mund ta arrijmë. Sepse stinorin e fundit kundër pretendentëve të tjerë, nuk ishim aq të mirë. Fituam pak lojëra”, tha Guardiola.

“Por në përgjithësi ne ishim aq, aq stabil. Në rregull, Sergio është gjeni, një top lojtar në të 30-tat, por të tjerët janë 20, 21 vjet, dhe fituam me djem aq të rinj”.

“Të luash në Ligën e Kampionëve në atë moshë, nganjëherë është e komplikuar. Por ndoshta do të jetë një leksion për të ardhmen e tyre stinori ne ardhshëm”.