Nuk dihet sa do të dëmtohet imazhi i Kosovës për shkak të përplasjes së kryeministrit Ramush Haradinaj dhe zëvendësit të tij, Behgjet Pacolli, rreth ndalesës së vizitave të zyrtarëve të Serbisë në Kosovë.

Shefi i qeverisë i tha sot homologes së tij serbe, Ana Brnabiq, kur u takuan në Poloni se Qeveria e Kosovës nuk ka marrë vendim për këtë ndalesë.

Kronikë e gazetarit Besnik Tahiri: