Disa skuadra të mëdha janë të interesuara që ta përvetësojnë mbrojtësin grek, Leonardo Koutris.

Së fundmi është raportuar se edhe Everton dhe Newcastle i kanë hyrë garës për të nënshkruar kontratë me 23 vjeçarin, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa Leicester dhe West Ham mbeten të interesuara për Koutris i cili do të jetë i lirë gjatë verës së këtij viti.