Stay connected

Trending News

KULTURË

KULTURË

Sonte fillon Java e Filmit të Maqedonisë 

Me shfaqjen e filmit “Gëzuar viti 49”, në regji të Stole Popovit me Meto Jovanovskin në rolin kryesor, sonte në orën 20.00  në Kino nis “Java e Filmit të Maqedonisë” në Prishtinë. Ky manifestim është organizuar nga “Kosovafilmi”, mbështetur nga Ministria e Kulturës, në bashkëpunim…

KULTURË

28 Nëntori sjell 6 shtatore (VIDEO) 

Ky 28 Nëntor i bëri sheshet në Drenas e Gjilan, të duken më ndryshe. Në të parin nga sot qëndrojnë të skalitura në bronz, shtatoret e heronjve Shaban, Hamëz e Adem Jashari. Ndërkaq në qytetin e Anamoravës, ato të Mulla Idriz Gjilanit dhe Agim Ramadanit….

Loading