Manchester United po kërkon përforcime në mesfushë.

Siç raportohet nga Manchester Evening Neës, “Djajtë e Kuq” janë gati të bëjnë një ofertë për Marco Verratti, i cili u shikua nga klubi në ndeshjen mes PSG dhe Bordeaux dje, njofton Klan Kosova.

Ai është kandidati numër një për të zëvendësuar Paul Pogba nëse francezi largohet nga klubi.