Mesfushori Lorenzo Pellegrini është në shënjestrën e dy skuadrave të mëdha italiane.

Sipas Tuttosport, Juventus dhe Inter Milan janë të interesuara që t’i sigurojnë shërbimet e futbollistit 23 vjeçar, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Futbollisti në fjalë mund të largohet nga Roma gjatë muajit janar me një klaukozë lirimi prej 30 milionë eurosh.