Këngëtarja amerikane, Dr. John, që kishte fituar çmimin Grammy, ka vdekur në moshën 77 vjeç, pas një sulmi në zemër.

John Legend inducting Dr John at the the Rock and Roll Hall of Fame ceremony

Muzikanti i lindur në New Orleans vdiq të enjten, sipas një mesazhi të postuar në llogarinë e tij zyrtare në Twitter, transmeton Klan Kosova.

Këngëtari kombinonte muzikën blues me pop, jazz dhe rock and roll.

Familja ka falënderuar të gjithë ata që ndanë udhëtimin e tij muzikor unik dhe kërkojnë privatësi në këtë kohë.